" OL4F "Anlamsız ve Haksız yere BAN !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
  • Konbuyu başlatan
  • Yasaklı

Wanderer_35

Banned
22 Haz 2015
78
0
6

Merhabalar ;

OL4F nickli karakterim an itibari ile computer illegal activity banı yemiştir.

Bu server ilk açıldığı günden beri legal yönlerden oynayan sayılı insanlardanım.

Şu zamana kadar ismim hiçbir illegal duruma karışmamıştır.

Karakterinin üstünde 500 gb'lik item varken hiçbir aklı başında olan insan illegal bir program kullanıp riske atmaz karakterini.

Banımın nedenini öğrenmek istiyorum.

Ve haksız yere atılan bu banımın en kısa sürede açılmasını istiyorum.

Burda oyuna emek veriyoruz, saatlerimizi veriyoruz.

Yapılan durum tatsızdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

iLuGa

The Knight Online Player
25 May 2015
18
1
3
34
hayvan gibi şii yapıyorsunuz, olafı nerdeyse tüm server tanır, bu adam 1000liralık çarından ne diye hile yapsın?

rythim

The Knight Online Player
27 Haz 2015
52
0
6

Merhabalar ;

OL4F nickli karakterim an itibari ile computer illegal activity banı yemiştir.

Bu server ilk açıldığı günden beri legal yönlerden oynayan sayılı insanlardanım.

Şu zamana kadar ismim hiçbir illegal duruma karışmamıştır.

Karakterinin üstünde 500 gb'lik item varken hiçbir aklı başında olan insan illegal bir program kullanıp riske atmaz karakterini !

Banımın nedenini öğrenmek istiyorum.

Ve haksız yere atılan bu banımın en kısa sürede açılmasını istiyorum.

Burda oyuna emek veriyoruz, saatlerimizi veriyoruz.

Yapılan durum tatsızdır.

bızaynı tsde oyun oynuyoruz herhangıbı ıllegal durumun gormedım sahsen ortada kesınlıkle bı yanlıs anlasılma durumu vardır yetkılılerın tekrar gozden gecırmesını arz ederım.

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48
Mahkemeyle ilgilenen yetkili : Duellona

Ban Sebebi : Farklı kişilere farklı bir serverin reklamını yapmak.

Farklı server isimleri incelenmektedir. Reklam yapan, 5 kişiden fazla kişilere farklı serverlerle ilgili yazılar yazanlar ve shout vb yerlerden server reklamı yapanlar banlanmaktadır.

Karar : Reddedildi, konu jurilerin kararını görmek için açık bırakılmıştır.

iLuGa

The Knight Online Player
25 May 2015
18
1
3
34
OL4F başka bir serverin reklamını yaptıysa kullanıcılar ss koysun buraya, muhabbet ederken laf arasında başka sw ismi geçmiş olabilir. Az adaletli olun bu kadar da Allah'sız olunmaz ya :/

• Konbuyu başlatan
  • Yasaklı

Wanderer_35

Banned
22 Haz 2015
78
0
6

Farklı server isimleri incelenmektedir. Reklam yapan, 5 kişiden fazla kişilere farklı serverlerle ilgili yazılar yazanlar ve shout vb yerlerden server reklamı yapanlar banlanmaktadır.

Oynamakta bulunduğum server dışında farklı bir serverın reklamını yapma durumum söz konusu bile değildir.

Farklı bir serverın yazısını yazdım bu doğrudur.

Amma velakin yazdığımda ortaya çıkan şeyden dolayı ilgimi çekmiş pm'den daha sonra da denemek amaçlı chat kısmından birkaç arkadaşa yazmışımdır.

Hatta aramızda geyik olmuştur birkaç arkadaş daha denemiştir bu durumu.

Böyle bir nedenden verilen emek ve saatleri, verilen paraları silip atmak doğru değildir.

Yani
amaç reklam vermek değil, fark edilen bir durumu denemektir.

Karakterimin ve hdd banımın açılmasını istiyorum.

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48
iLuGa' Alıntı:
OL4F başka bir serverin reklamını yaptıysa kullanıcılar ss koysun buraya, muhabbet ederken laf arasında başka sw ismi geçmiş olabilir. Az adaletli olun bu kadar da Allah'sız olunmaz ya :/
Size ne oluyor ? Konuışma tarzınıza dikkat edin. Cezalandırılabilirsiniz.

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48
Wanderer_35' Alıntı:

Oynamakta bulunduğum server dışında farklı bir serverın reklamını yapma durumum söz konusu bile değildir.

Farklı bir serverın yazısını yazdım bu doğrudur.

Amma velakin yazdığımda ortaya çıkan şeyden dolayı ilgimi çekmiş pm'den daha sonra da denemek amaçlı chat kısmından birkaç arkadaşa yazmışımdır.

Hatta aramızda geyik olmuştur birkaç arkadaş daha denemiştir bu durumu.

Böyle bir nedenden verilen emek ve saatleri, verilen paraları silip atmak doğru değildir.

Yani
amaç reklam vermek değil, fark edilen bir durumu denemektir.

Karakterimin ve hdd banımın açılmasını istiyorum.
Konu jurilerin kararını görmek için açık bırakılmıştır. Itiraz etme hakkı verilmedi.

• Konbuyu başlatan
  • Yasaklı

Wanderer_35

Banned
22 Haz 2015
78
0
6
Incir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerden ötürü verilen emeklere değer verilmemesi etik ve olgun bir davranış değildir.

Ben başka serverın reklamını verecek olsam sizin serverınıza o kadar para yatırmazdım.

Bakın aldığım tl ile kc lere. Öyle para yatırıp da kimsenin haksız yere emeğini gasp edemezsiniz.

Gerekirse bu konuları daha ciddi makamlara da taşırım. Karşınızda 15-16 yaşında insanlar yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48
Wanderer_35' Alıntı:
Incir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerden ötürü verilen emeklere değer verilmemesi etik ve olgun bir davranış değildir.
Ben başka serverın reklamını verecek olsam sizin serverınıza o kadar para yatırmazdım.

Bakın aldığım tl ile kc lere. Öyle para yatırıp da kimsenin haksız yere emeğini gasp edemezsiniz.

Gerekirse bu konuları daha ciddi makamlara da taşırım. Karşınızda 15-16 yaşında insanlar yok.
Oyuncu banlarken para yatırıp yatırmadığına bakmıyoruz.

• Konbuyu başlatan
  • Yasaklı

Wanderer_35

Banned
22 Haz 2015
78
0
6
Oyunun ayakta durması bizim gibi "power up store" dediğimiz oyun içi ayrıcalık itemlerini gerçek para ile satın alan insanlara bağlıdır.

Ben bu oyuna 300-400 her neyse para yatırmışken gereksiz yere karakterimin, emeğimin, paramın, vaktimin silinip bir köşeye atılmasına izin vermem.

Bir şeyleri bilen erişkin, yetişkin birisiyim. Hakkımı kimseye yedirmem.

yasinaydın

The Knight Online Player
27 Haz 2015
25
1
3
Arkadaşın reklam yaptıgını düşünmüyorum ki zaten serverda aktif oynayan birisidir amacı reklam yapmak olsa oyundaki charlarını itemlerini satıp ezik bir chardan oyuna girip reklam yapması daha mantıklıdır ki bu arkadasta sağlam itemler var ve oyuna emek ve parada yatırmıs amacının reklan oldugunu düşünmüyorum sayın GM ve jurilerde anlayıs göstercegini düşünüyorum saygılar iyi oyunlar iyi forumlar.

NascioVICTORY

The Knight Online Player
17 Tem 2015
97
1
8
Arkadaşı server açıldığından beri tanıyorum bence uygulanan yaptırım çok ağır,eğer reklam yapma durumu var ise ki böyle bir şey olucağını da düşünmüyorum yine de var ise bence uygulanması gereken yaptırım mutedir.Servera bu kadar emek harcayan bir arkadaş uyarılmadan banlanmamalı bence.Iyi forumlar.

• Konbuyu başlatan
  • Yasaklı

Wanderer_35

Banned
22 Haz 2015
78
0
6
Bakın serverın başından beri oynuyorum. Reklam yapacak olsam kendi ana karakterimle yapmam. Onu geçtim reklam yapacak olsam niye o kadar emek vereyim niye o kadar saat harcayayım.

Arkadaşlar arasında başka bir serverın ismi geçti diye direk ban yaptırımı uygulanır mı ? Ne bir uyarı verildi ne bir duyuru yapıldı başka serverın isminin arkadaşlar arasında geçmiş olması bir ban sebebi olamaz. En azından bu konuyla ilgili forumda veya oyunda duyuru yapılıp kullanıcılar bilgilendirebilir ban atmadan önce.

AliMUTLU

Juri Seviye 2
5 Haz 2015
365
4
18
Mahkemeyle ilgilenen Juri : AliMUTLU

açıklama : olay 1-2 pm konuşması ise ağır bir karar olduğunu düşünüyorum. Oyundaki nereyse herkes diğer tüm serverları takip eder ztn. Bunuda samimi gördüğü birkaç kişiye yazması normaldir. Server karalaması yapmadıysa ve bu reklam dediniz maradonda emcde normal yada shouttan flood geçmediyse ban açılabilir diye düşünüyorum.

karar : olumlu.

OktayReis

The Knight Online Player
21 Tem 2015
12
0
1
37
Bu kadar kaliteli bir serverin Bir şeyleri ispatlamadan sanki kişisel hesaplaşma varmışçasına ve olayın aslının ispatı kanıtı olmadan serverda herkezin tanıdığı bir useri bu şekilde haksızca ban atılması. OTTOMANARMY clan lideri olarak hiç hoş karşılamayarak. bu arkadaşımızın banının bir an önce açılmasını talep ederim. iyi forumlar

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48
OktayReis' Alıntı:
Bu kadar kaliteli bir serverin Bir şeyleri ispatlamadan sanki kişisel hesaplaşma varmışçasına ve olayın aslının ispatı kanıtı olmadan serverda herkezin tanıdığı bir useri bu şekilde haksızca ban atılması. OTTOMANARMY clan lideri olarak hiç hoş karşılamayarak. bu arkadaşımızın banının bir an önce açılmasını talep ederim. iyi forumlar
Kanıtta server reklamı olduğu için eklenmedi, kişi ticketten isterse gönderilecektir.

• Konbuyu başlatan
  • Yasaklı

Wanderer_35

Banned
22 Haz 2015
78
0
6
Ben yazdığımı kabul ediyorum zaten. Sadece amacımın reklam vermek değil arkadaşlarla aramızda geçen bi' olayı açığa kavuşturmak için olduğunu söylüyorum. Ne flood geçtim ne de emc'de maradon'da orda burda yazıp durdum. Yazdığım zaman ile ban yemem arasında yaklaşık 2-3 gün ara var. Amacım reklam yapmak olsa o arada da yazardım. Bu işin aslı yüzü budur. Bu oyunu sürekli oynayan insanlar zaten diğer serverların durumları hakkında bilgi sahibi oluyorlar ister istemez. Reklam yapıp kendimi riske atma gafletine düşmem. Bir duyuru yapılmaması da bu konuyla ilgili bir eksikliktir.

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48
AliMUTLU' Alıntı:
açıklama : olay 1-2 pm konuşması ise ağır bir karar olduğunu düşünüyorum. Oyundaki nereyse herkes diğer tüm serverları takip eder ztn. Bunuda samimi gördüğü birkaç kişiye yazması normaldir. Server karalaması yapmadıysa ve bu reklam dediniz maradonda emcde normal yada shouttan flood geçmediyse ban açılabilir diye düşünüyorum.

karar : olumlu.
Tamamen kasıtlı , farklı oyunculara yazılan mesajlara bakabilirsiniz juri.

http://prntscr.com/7vbnvr

AliMUTLU

Juri Seviye 2
5 Haz 2015
365
4
18

açıklama : Evt bir bir teşvik var.Fakat şimdi bazı kişiler servera clanca gelip clanca gider arkadaş bu yazıları clan arkadaşlarına yazmış gibi geldi. Konuşmaların clan içi olup olmadığı incelenmeli diye düşünüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...