SERVER'IN GELECEÄžI

HumanityIsOverrated

The Knight Online Player
5 Tem 2015
7
0
1
Selamlar herkese,şu son zamanlarda çoğu arkadaşta server kapancak mı sorusu var, gerek user azalmasından gerek knight online dava açıyormuş muhabbeti(ne kadar doğru hiç fikrim yok)

yüzünden bence herhangi bir açıklama güzel olabilir, gerek server geleceği hakkında, gerek gelicekse eğer yenilikler hakkında.Bilmem farkında mısınız bilmiyorum ama serverda bir azalma var ve pk keyfi yok..Insanlar usko mantıgına döndü iyice 4 bin online var mesela şuan yarısından çogu mandende yada pazarda ve expteler.Oyuncu çekmek için ve pk ları arttırmak için yenilikler gerekli olduğunu düşünüyorum ve ayrıca şimdiden para harcamamış fakat harcamayı düşünen insanlar içinde serverin geleceği hakkında açıklama tarzı birşey yapılırsa yardımcı olacağını düşünüyorum.

Saygılarımla

Long

The Knight Online Player
14 Tem 2015
2
0
1
bende katılıyorum ufacık bır acıklama herkesın ıcının rahat etmesını saglayacaktır.

AliMUTLU

Juri Seviye 2
5 Haz 2015
365
4
18
Cz canlandırmak açısından maden dropları düşürülüp bifrost yükseltilebilir. Ayrıca czdeki mobların dropları arttırılıp eslant lufer emc gibi yerlerde düşürülebilir.

ScorDrag

The Knight Online Player
2 Tem 2015
107
1
18
maden drob rate i ile cz popülasyonunun bir ilişkisi olduğunu sanmıyorum. a maden drobu az o zaman girip pk yapıyım demeyecektir insanlar. maden afk insanların ya da başka bir bilgisayarı olan insanların item kastıkları bir yer.

CZ popülasyonunu arttırmak için bi kaç ufak tavsiyem olabilir.

Mesela daha çok atros ve riot. tek kişinin ya da 2 kişinin kesebileceği bosslar. olayın bowl üzerine yığılması lazım. tıpkı fire drake öncesi gibi. insanlar hep bowlda yapardı pvpyi. çünkü oyunun en baba uniqleri gayet basit kesilen ve belli zaman aralıkları ile spawn olan duke bishop bach gibi bosslar. 55 lvl asas bile kesebilirdi. bir umut herkes bowlda kalmak isterdi. rol roc tabi işe yaramıyor ancak atilla olabilir mesela. bilmiyorum mümkün mü eski bossları ya da atilla yı bowlda çıkarmak.

NegativeFeedback

The Knight Online Player
4 Tem 2015
46
0
6
ScorDrag'ın önerisi kesinlikle mükemmel. Chaos Stone da devam etsin fakat bowl'da fire drake öncesindeki gibi bossların spawn olması, czdeki user sayısını ve pk oranını arttıracaktır şüphesiz. Lütfen bu öneriyi düşünün. Chaos Stone kalka da bilir fakat bowldaki rastgele bossların spawn olması cidden çok iyi olacaktır CZ açısından.

AliMUTLU

Juri Seviye 2
5 Haz 2015
365
4
18
maden drob rate i ile cz popülasyonunun bir ilişkisi olduğunu sanmıyorum. a maden drobu az o zaman girip pk yapıyım demeyecektir insanlar. maden afk insanların ya da başka bir bilgisayarı olan insanların item kastıkları bir yer.

Mesela daha çok atros ve riot. tek kişinin ya da 2 kişinin kesebileceği bosslar. olayın bowl üzerine yığılması lazım. tıpkı fire drake öncesi gibi. insanlar hep bowlda yapardı pvpyi. çünkü oyunun en baba uniqleri gayet basit kesilen ve belli zaman aralıkları ile spawn olan duke bishop bach gibi bosslar. 55 lvl asas bile kesebilirdi. bir umut herkes bowlda kalmak isterdi. rol roc tabi işe yaramıyor ancak atilla olabilir mesela. bilmiyorum mümkün mü eski bossları ya da atilla yı bowlda çıkarmak.
habern yok sanırım ztn o bosslarım czde respawnı var ve çok kolay ölüyo aynı dediğin gibi.

ScorDrag

The Knight Online Player
2 Tem 2015
107
1
18
AliMUTLU' Alıntı:

habern yok sanırım ztn o bosslarım czde respawnı var ve çok kolay ölüyo aynı dediğin gibi.
yoktu evet 4. günüm oyunda dolanıyorum ama hiç görmedim. boss taşı kesip boss kesiyor partyle insanlar solo boss hiç görmedim.

AliMUTLU

Juri Seviye 2
5 Haz 2015
365
4
18
AliMUTLU' Alıntı:

Respawn sürelerini bilmem ama bowla lupus lycaon lobo bishop duke samma lesat shaula benzeri bosslar düşmektedir ve dediğiniz gibi çok kolay ölmektedirler belki bu bossların respawnları kısaltılabilir.

Amonra

The Knight Online Player
7 Tem 2015
8
0
1
Arkadaşlar bunları yaparak cz ye user malesef çekemezsiniz, Ancak birkaç şekilde cz ye user çekilebilir ama bunun içinde bazı arkadaşların fedakarlık ve hoşgörü göstermesi lazım. 1. Serverdeki item basma oranları çok düşük arttırılmalı ( şahsen +6 bile basamadığım silahla czye neden geleyim elbiseleri söylemiyorum daha,) işte burda fedakarlık ve hoş görü olayı. Daha önce emek vermiş zorlukla item basmış arkadaşlar fedakarlık yapıcak karşısında pk yapıcak user olmasını kalabalık olmasını istiyorsa kimsenin item yapamadıgı yerde kimse cz ye gidip yemmi olayım mantığıyla oynamaz. Mantıklı düşünürseniz aslında dogruyu gorursunuz. buss düşürme oranı çok düşük ve belli başlı moblara verilmiş malum onlarda yüksek lvl arkadaşlarda doğal olarak buss almak item yapmak için millet madende para kasmaya yöneliyor.(Slotlara mob çekilmesi sebepleri arasında)..Buslar belirli hayvanlara değil eskiden oldugu gibi dagıtılmalı. upgrade oranları en az usko seviyesine gitirilmeli bunlar bence olmalı arkadaşlar daha birçok şey var ama en önemli etkenler bunlar. Katılmayan az çok neler söyliniceni tahmin ettiğim çoğu arkadaş var. bize haksızlık olur biz kastık yaptık onlarda kassın bassın ozaman bizim itemlerimizde geri verilsin falan gibi. Şüphesiz haklılardırda. Ama bu serverin büyümesi var olmasını istiyorsanız herkez elini taşın altına koyup fedakarlık yapıcak arkadaşlar keyifli pk lar yapabilmek adına... Uzun oldu biraz özür dilerim..Herkeze saygılarımla

AliMUTLU

Juri Seviye 2
5 Haz 2015
365
4
18
Arkadaşlar bunları yaparak cz ye user malesef çekemezsiniz' date=' Ancak birkaç şekilde cz ye user çekilebilir ama bunun içinde bazı arkadaşların fedakarlık ve hoşgörü göstermesi lazım. 1. Serverdeki item basma oranları çok düşük arttırılmalı ( şahsen +6 bile basamadığım silahla czye neden geleyim elbiseleri söylemiyorum daha,) işte burda fedakarlık ve hoş görü olayı. Daha önce emek vermiş zorlukla item basmış arkadaşlar fedakarlık yapıcak karşısında pk yapıcak user olmasını kalabalık olmasını istiyorsa kimsenin item yapamadıgı yerde kimse cz ye gidip yemmi olayım mantığıyla oynamaz. Mantıklı düşünürseniz aslında dogruyu gorursunuz. buss düşürme oranı çok düşük ve belli başlı moblara verilmiş malum onlarda yüksek lvl arkadaşlarda doğal olarak buss almak item yapmak için millet madende para kasmaya yöneliyor.(Slotlara mob çekilmesi sebepleri arasında)..Buslar belirli hayvanlara değil eskiden oldugu gibi dagıtılmalı. upgrade oranları en az usko seviyesine gitirilmeli bunlar bence olmalı arkadaşlar daha birçok şey var ama en önemli etkenler bunlar. Katılmayan az çok neler söyliniceni tahmin ettiğim çoğu arkadaş var. bize haksızlık olur biz kastık yaptık onlarda kassın bassın ozaman bizim itemlerimizde geri verilsin falan gibi. Şüphesiz haklılardırda. Ama bu serverin büyümesi var olmasını istiyorsanız herkez elini taşın altına koyup fedakarlık yapıcak arkadaşlar keyifli pk lar yapabilmek adına... Uzun oldu biraz özür dilerim..Herkeze saygılarımla[/quote']
katılmıyorum o zmnda bu arası pvpye döner item o kadar kolay olursa.

Amonra

The Knight Online Player
7 Tem 2015
8
0
1
Bence asıl sorun siz (derken sadece şahsınıza söylemiyorum yalnış anlamayın lütfen)daha gerçekte ne istediğinize karar verememişsiniz, usko pvp serverimi yapmayın az mantıklı dusunun. birkezdaha düşünerek okuyun lütfen..

Amacımız herkez fikrini soylesin ortak noktalar bulalım istişare iyidir, güzelleşir oyun..

Moderatör tarafında düzenlendi:

AliMUTLU

Juri Seviye 2
5 Haz 2015
365
4
18
Bence asıl sorun siz (derken sadece şahsınıza söylemiyorum yalnış anlamayın lütfen)daha gerçekte ne istediğinize karar verememişsiniz, usko pvp serverimi yapmayın az mantıklı dusunun. birkezdaha düşünerek okuyun lütfen..
Amacımız herkez fikrini soylesin ortak noktalar bulalım istişare iyidir, güzelleşir oyun..
alınmaca gücenmece yok saygı çerçevesi içerisinde fikir belirtilmesnde bir sakınca olamaz zaten ama bir şöyle bir şey var serverin başından beri uğraşıp +7 shellini yeni yapabilmiş birini düşünün şuan upgrade kolaylaşsa bu adamın emeğine yazık değilmi ?

AliMUTLU

Juri Seviye 2
5 Haz 2015
365
4
18
AliMUTLU' Alıntı:
alınmaca gücenmece yok saygı çerçevesi içerisinde fikir belirtilmesnde bir sakınca olamaz zaten ama bir şöyle bir şey var serverin başından beri uğraşıp +7 shellini yeni yapabilmiş birini düşünün şuan upgrade kolaylaşsa bu adamın emeğine yazık değilmi ?
Uskoda upgrade oranları sürekli aynıdır ama burda değiştirildiğinde bu zamanda kadar emek vermiş oyunculara yazık olur diye düşünüyorum. Ama mesela +6 chitin gibi serverın ortama item setini sv 5m-10m gibi bir fiyata kullanıcıya 6-8 saat arası bir süreye kiralayan npc konulabilir

Amonra

The Knight Online Player
7 Tem 2015
8
0
1
Estağfurullah tabiki saygı sevgi çerçevesinde fikirlerimizi belirtiriz ve ortak noktalar buluruz. Yukarda (Buslar belirli hayvanlara değil eskiden oldugu gibi dagıtılmalı. upgrade oranları en az usko seviyesine gitirilmeli bunlar bence olmalı arkadaşlar daha birçok şey var ama en önemli etkenler bunlar. Katılmayan az çok neler söyliniceni tahmin ettiğim çoğu arkadaş var. bize haksızlık olur biz kastık yaptık onlarda kassın bassın ozaman bizim itemlerimizde geri verilsin falan gibi. Şüphesiz haklılardırda. Ama bu serverin büyümesi var olmasını istiyorsanız herkez elini taşın altına koyup fedakarlık yapıcak arkadaşlar keyifli pk lar yapabilmek adına.) diye belirtmiştim zaten ama kimsedende bunu isteyemez kimse kişi kendisi fedakarlık yapmalıdır.( karşısında hep aynı kişileri değil , çeşitli kişileride görmek, kalabalık güzel pvp ler yaşaya bilmek istiyorsa) Ozaman cz de userde beklemek nekadar doğru olur mantıklara bırakmak lazım.. Yukarda belirttiğim gibi gerçek bu cz de pvp istiyorsanız insanları para kasma madenden uzaklaştırmak istiyorsanız hakikat bu malesef. Gerçek hayattada böyle değilmidir Birşeyleri başarmak için bazı fedakarlıklar yapmak gerekir. Benim yazdıklarım öneri kimse yalnış anlamasın lütfen..Dediğiniz öneride bence makul item kiralayan npc konulabilir buda uygun bir seçenek, tabi kasmak için ama cz ye +6 chitinle siz girermisiniz insanların rebitlerle dolaştıgı yerde, hiç sanmıyorum :) +6 üstü +7 +8 ve rebit kısımları aynı kalsın upgrade değerleri en azından teşvik olur insanlara. yinede sizler bilirsiniz tabiki seçimler sizin ama kabul etmek istemesenizde er veya geç madende insanları sıkacak ve bıktıracak +5+6 ya geçmeyip yanan hatta trina ile bile ilginç kısmı bu.. yine çok uzun oldu özür dilerim

Moderatör tarafında düzenlendi:

ScorDrag

The Knight Online Player
2 Tem 2015
107
1
18
Arkadaşlar bunları yaparak cz ye user malesef çekemezsiniz' date=' Ancak birkaç şekilde cz ye user çekilebilir ama bunun içinde bazı arkadaşların fedakarlık ve hoşgörü göstermesi lazım. 1. Serverdeki item basma oranları çok düşük arttırılmalı ( şahsen +6 bile basamadığım silahla czye neden geleyim elbiseleri söylemiyorum daha,) işte burda fedakarlık ve hoş görü olayı. Daha önce emek vermiş zorlukla item basmış arkadaşlar fedakarlık yapıcak karşısında pk yapıcak user olmasını kalabalık olmasını istiyorsa kimsenin item yapamadıgı yerde kimse cz ye gidip yemmi olayım mantığıyla oynamaz. Mantıklı düşünürseniz aslında dogruyu gorursunuz. buss düşürme oranı çok düşük ve belli başlı moblara verilmiş malum onlarda yüksek lvl arkadaşlarda doğal olarak buss almak item yapmak için millet madende para kasmaya yöneliyor.(Slotlara mob çekilmesi sebepleri arasında)..Buslar belirli hayvanlara değil eskiden oldugu gibi dagıtılmalı. upgrade oranları en az usko seviyesine gitirilmeli bunlar bence olmalı arkadaşlar daha birçok şey var ama en önemli etkenler bunlar. Katılmayan az çok neler söyliniceni tahmin ettiğim çoğu arkadaş var. bize haksızlık olur biz kastık yaptık onlarda kassın bassın ozaman bizim itemlerimizde geri verilsin falan gibi. Şüphesiz haklılardırda. Ama bu serverin büyümesi var olmasını istiyorsanız herkez elini taşın altına koyup fedakarlık yapıcak arkadaşlar keyifli pk lar yapabilmek adına... Uzun oldu biraz özür dilerim..Herkeze saygılarımla[/quote']
SIFIR Stun SIFIR ice olan bir serverda ve asasların 1 party mage in warrior un içinden bi kişiyi kesip yarı canla kaçabildikleri bir yerde bir de herkeste +7 shell set , +8 md +8 shardlarla bu oyun biter. ben de katılmıyorum maalesef. oyun kesinlikle tam bir asas oyunu olmuş 5 gündür oynuyorum ilk yorumum bu. stunsız slowsuz bir oyun inanılır gibi değil.

AliMUTLU

Juri Seviye 2
5 Haz 2015
365
4
18
Estağfurullah tabiki saygı sevgi çerçevesinde fikirlerimizi belirtiriz ve ortak noktalar buluruz. Yukarda (Buslar belirli hayvanlara değil eskiden oldugu gibi dagıtılmalı. upgrade oranları en az usko seviyesine gitirilmeli bunlar bence olmalı arkadaşlar daha birçok şey var ama en önemli etkenler bunlar. Katılmayan az çok neler söyliniceni tahmin ettiğim çoğu arkadaş var. bize haksızlık olur biz kastık yaptık onlarda kassın bassın ozaman bizim itemlerimizde geri verilsin falan gibi. Şüphesiz haklılardırda. Ama bu serverin büyümesi var olmasını istiyorsanız herkez elini taşın altına koyup fedakarlık yapıcak arkadaşlar keyifli pk lar yapabilmek adına.) diye belirtmiştim zaten ama kimsedende bunu isteyemez kimse kişi kendisi fedakarlık yapmalıdır.( karşısında hep aynı kişileri değil ' date=' çeşitli kişileride görmek, kalabalık güzel pvp ler yaşaya bilmek istiyorsa) Ozaman cz de userde beklemek nekadar doğru olur mantıklara bırakmak lazım.. Yukarda belirttiğim gibi gerçek bu cz de pvp istiyorsanız insanları para kasma madenden uzaklaştırmak istiyorsanız hakikat bu malesef. Gerçek hayattada böyle değilmidir Birşeyleri başarmak için bazı fedakarlıklar yapmak gerekir. Benim yazdıklarım öneri kimse yalnış anlamasın lütfen..Dediğiniz öneride bence makul item kiralayan npc konulabilir buda uygun bir seçenek, tabi kasmak için ama cz ye +6 chitinle siz girermisiniz insanların rebitlerle dolaştıgı yerde, hiç sanmıyorum :) +6 üstü +7 +8 ve rebit kısımları aynı kalsın upgrade değerleri en azından teşvik olur insanlara. yinede sizler bilirsiniz tabiki seçimler sizin ama kabul etmek istemesenizde er veya geç madende insanları sıkacak ve bıktıracak +5+6 ya geçmeyip yanan hatta trina ile bile ilginç kısmı bu.. yine çok uzun oldu özür dilerim[/quote']
son karar gmlerin bana kalırsa farketmez biz mage team olarak ztn iron set olmadığı için ve linen setlerle pk atıyoz ve wariorlar 2k 2.5k seri vuruyor zaten 3 vuruyor 2 vursada farketmez hertürlü pkmızı atarız

Amonra

The Knight Online Player
7 Tem 2015
8
0
1
Arkadaşlar lütfen anlamak istediğiniz gibi anlamayın.ScorDrag Lütfen dikkatli önyargısız okuyun, Önyargıyla okursanız gerek yok. ben +6 ya kadar normal olsun dedim onuda dirak bas geçsin demedim,+6 üstü upgrade aynı kalsın dedim yapmayın. Ayrıca GM arkadaşlar da burda paylaşılan fikirleri okur içlerinden uygun mantıklı olanları alırlarsa oyun güzelleşir kendi yararlarınadır. Stun düzeltmesini ve iron set droplarıda getirilmelidir. Burda itirazları değil şöyle böyleleri değil. Daha güzel nasıl olur fikirlemizi paylaşmalıyız. Ne diyim istişareyi bile doğru yapamıyoruz... Kalın sağlıcakla iyi oyunlar herkeze

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48
Herhangi bir sorun yok. Server kapanmayacaktır.