upgrade oranları hatalı

AstrA

The Knight Online Player
11 Tem 2015
43
0
6
%50 Ihtimal verdiğiniz halde +4ten +5e 7 tane üstüste item yanma olasılığı nedir sizce? Ben söyleyeyim 128de 1 ihtimal. Bana nedense her akşam oluyor bu 128de 1. Bence ya yazılımınızda bi sorun var yada Userlara söylemediğiniz bişey var. Bu kadarı tesadüf olamaz çünkü.

SCHHHHHHH

The Knight Online Player
19 Haz 2015
27
2
3
Sanırım olasılık dersi almadınız. Upgrade böyle hesaplanmaz ki... Sizin mantığınıza göre upgrade hesaplansa item fiyatlarının sabit olması gerekir. +8 basma ihtimali %15 o zaman 7 tane itemden 1 tane +8 geçmesi lazım geçmezse upgrade hatalı denilebilir mi? Şans gülmemiş yüzünüze demek ki, benimde başıma çok geliyor gün geliyor +1 item çekiyorum direk basa basa 7 yapıyorum, gün geliyor +6 item çekiyorum 4-5 tane trina ile atıyorum hepsi yanıyor. Upgrade tamamen şans işi.

Ek olarak; %50 ihtimalle 7 itemin peş peşe yanması 128'de bir ihtimal değildir %50 ihtimaldir. Koşullu olasılık değil çünkü, bir itemin yanması diğerini etkilemez keza bir itemin geçmeside diğerini etkilemez.

mustafasati25

The Knight Online Player
22 Tem 2015
10
0
1
29
her itemin upgradesi sadece o item içindir geçme olasılığı yüzde 10sa geçmemişse diğer itemi etkilemez o itemin geçme olasılığı da yine yüzde 10dur bu böyle tüm itemlerde devam eder tamamen şans item geçmiyorsa upgradede sorun yoktur iyi oyunlar.

trouble3535

The Knight Online Player
6 Tem 2015
4
0
1
Pvp ler şöyle bi durum var bir item yakarsan sonraki itemlerde yanıyor bunu çoğu kez yaşadım

AstrA

The Knight Online Player
11 Tem 2015
43
0
6
Sanırım olasılık dersi almadınız. Upgrade böyle hesaplanmaz ki... Sizin mantığınıza göre upgrade hesaplansa item fiyatlarının sabit olması gerekir. +8 basma ihtimali %15 o zaman 7 tane itemden 1 tane +8 geçmesi lazım geçmezse upgrade hatalı denilebilir mi? Şans gülmemiş yüzünüze demek ki, benimde başıma çok geliyor gün geliyor +1 item çekiyorum direk basa basa 7 yapıyorum, gün geliyor +6 item çekiyorum 4-5 tane trina ile atıyorum hepsi yanıyor. Upgrade tamamen şans işi.
Ek olarak; %50 ihtimalle 7 itemin peş peşe yanması 128'de bir ihtimal değildir %50 ihtimaldir. Koşullu olasılık değil çünkü, bir itemin yanması diğerini etkilemez keza bir itemin geçmeside diğerini etkilemez.
Istatistik bölümü mezunuyum hesabımda bir yanlışlık yok %50 ihtimalli bi durumun 7 kere üstüste gelme durumu (1/2) üzeri 7 diye hesaplanır. Koşullu olasılık değil bu yazı tura gibi düşünün attığınız paranın 7 kere üstüste gelme olasılığı %50 midir? değildir. Her bir atış için ayrı ayrı oranların çarpımıdır.

willowed

Active Member
24 Nis 2022
196,128
0
36
36
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт

willowed

Active Member
24 Nis 2022
196,128
0
36
36
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтhttp://packedspheres.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт